MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Zamówienia publiczne – nowa ustawa, nowe dyrektywy oraz nowe przepisy wykonawcze – wnikliwa analiza prawa europejskiego i poznanie praktyk zamówień publicznych stosowanych w UE.

Proponowany program szkolenia:

Tworzenie nowych i dostosowywanie istniejących wzorów SIWZ przy uwzględnieniu zmian w prawie implementujących dyrektywę 2014/24/UE.

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  1. Warunki wymagane od wykonawców
  1. Kryteria oceny ofert:
  1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego:
  1. Podwykonawcy:

           - kluczowych części zamówienia na usługi i roboty budowlane

           - prac polegających na rozmieszczeniu i instalacji w odniesieniu do dostaw

           - kluczowych części zamówienia na usługi szkoleniowe, doradcze

  1. Liczenie terminów :
  1. Wykazywanie spełniania warunków udziału w postępowaniu:
  1. Badanie i ocena ofert:

          - tania oferta, czy też oferta z rażąco niską ceną ? –   definicja pojęcia „rażąco niskiej ceny”

          - przypadki „rażąco wysokiej ceny” jako pojęcia niewystępującego w ustawie

          - prawo Zamawiającego do wyjaśniania „istotnych części składowych” ceny lub kosztu

          - udowodnienie, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny na wykonawcę - sposób wyjaśnień oraz przedstawianie dowodów,

          - zmiany w przypadkach obligatoryjnego zwrócenia się o wyjaśnienia dotyczące elementów oferty mających wpływ na wysokość cen

 

  1. Inne zmiany wynikające z nowelizacji ustawy pzp

          - dopuszczalna komunikacja elektroniczna między wykonawcą i zamawiającym

          - składanie ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

          - obowiązek publikacji SIWZ w Internecie bez względu na tryb

          - publikowanie planów postępowań o udzielenie zamówień publicznych (wymagana zawartość planów postępowań i sposób udostępniania)

          - zmiany w procedurze publicznego otwarcia ofert

          - procedura pełna w zamówieniach o wartości równej lub przekraczającej 750.000 €

          - uproszczona procedura udzielenia zamówienia na usługi szczególne

  1. Zmiany w zakresie możliwości udzielania zamówień bez stosowania ustawy (wyłączenia przedmiotowe) oraz udzielania zamówień z wolnej ręki
  2. Przepisy wykonawcze – nowe czy dotychczasowe – zmiany w powyższym zakresie
  3. Prowadzenie postępowań w oparciu o zasadny konkurencyjności.
  4. Baza konkurencyjności – obowiązek publikacji informacji o zamówieniach współfinansowanych ze środków PT.

 

Co nas interesuje w ramach szkolenia:

  1. przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia przez eksperta (praktyka), który  w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert przez okres co najmniej 24 miesięcy świadczył usługi szkoleniowe z zakresu Prawa zamówień publicznych oraz zasad konkurencyjności, przy czym w tym okresie prowadził osobiście jak trener, co najmniej 20 szkoleń z ww. zakresu tematycznego, w trakcie których omawiana była tematyka dotycząca zasad, warunków udziału, przesłanek wykluczenia, trybów udzielania zamówień publicznych, wyłączeń przedmiotowych i podmiotowych, kryteriów oceny ofert oraz wymierzania korekt finansowych za naruszenie przepisów Prawa zamówień publicznych związane z realizacją projektów współfinansowanych ze środków funduszy UE; każde szkolenie prowadzone było dla co najmniej 15 osobowej grupy uczestników; każde szkolenie obejmowało co najmniej 6 godzin zegarowych zajęć, w tym co najmniej 1/3 szkolenia stanowiły zajęcia praktyczne (np./ warsztaty, case study, itp.)  – proszę o wypełnienie załączonej tabeli oraz przesłanie CV trenera (Zamawiający zastrzega możliwość spotkania z trenerem przed szkoleniem, w celu omówienia programu szkolenia)
  2. opracowanie i przygotowanie materiału dydaktycznego dla wszystkich uczestników szkolenia + 1 egzemplarz archiwalny dla Zamawiającego
  3. przygotowanie i wręczenie uczestnikom ankiet oceniających szkolenia, przekazanie oryginałów ankiet Zamawiającemu
  4. przygotowanie i wręczenie uczestnikom dyplomów/zaświadczeń ukończenia szkolenia (rozdanie na szkoleniu + po 1 kopii przekazanej Zamawiającemu)
  5. przygotowanie raportu ewaluacyjnego ze szkolenia dla Zamawiającego
  6. przeprowadzenie szkolenia w sali szkoleniowej (sala w granicach m.st. Warszawy, ale nie dalej niż 10 km od Dworca Centralnego, licząc od Alei Jerozolimskich 54, 00-024 Warszawa  za pomocą portali umożliwiających pomiar odległości, tj. www.maps.google.comwww.targeo.pl, www.zumi.pl, lub podobnych) dostosowanej do prowadzenia szkolenia dla zaplanowanej grupy osób:
  7. z wyposażeniem (w tym rzutnik multimedialny, laptop, flipchart, ekran, itp.)
  8. serwis konferencyjny, kawowy, lunch (lunch 2-daniowy podany w sali restauracyjnej - poza salą szkoleniową)

 

Przy ocenie ofert Zamawiający będzie brał pod uwagę kryteria:

  1. cena przeprowadzenia szkolenia (wyliczona zgodnie ze wskazaniem Zamawiającego, tj. stawka za 1 osobę x liczba osób)- 50%
  2. doświadczenie, wiedza, umiejętności, kwalifikacje osób, które zostaną wyznaczone do realizacji zamówienia (liczba przeprowadzonych szkoleń z ww. tematyki) – 50 %

Czas trwania szkolenia: 2 dni, w tym ½ czasu trwania przeznaczona na zajęcia teoretyczne, ½ na zajęcia praktyczne (warsztaty, case study itp.)

Planowana liczba osób: około 30 osób

Termin: między 15 a 30 września 2016 r.

Proszę o przesłanie oferty mailem na adresy: a.jablonska@mazowia.eu,  k.wojcik@mazowia.eu do dnia 10 sierpnia 2016 r. do godziny 10:00.

Proszę o określenie w ofercie jednostkowego kosztu udziału w szkoleniu (na 1 uczestnika) oraz łącznego kosztu szkolenia. Ostateczna kwota wynagrodzenia Wykonawcy będzie zależeć od rzeczywistej liczby uczestników szkolenia, przez co należy rozumieć liczbę uczestników przesłanych mailem w formie listy na 3 dni robocze przed planowanym terminem szkolenia.

Cena powinna obejmować wykonanie wszystkich czynności związanych z realizacją przedmiotu umowy, a w szczególności: wynagrodzenia, koszty użytkowania własnego sprzętu oraz inne opłaty nie wymienione, a które mogą wystąpić przy realizacji przedmiotu umowy, zysk, narzuty, ewentualne upusty, podatki oraz pozostałe składniki cenotwórcze.

Uwaga: z tytułu udzielenia odpowiedzi na zadane w niniejszym dokumencie pytania, Wykonawcy nie przysługuje żadne wynagrodzenie. Przesłanie oferty (wraz z załącznikami) nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zamówienia na przeprowadzenie szkolenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybraną ofertę, do negocjacji warunków oferty, a także rezygnacji z zamówienia bez podania przyczyny.

Szkolenie jest finansowane w całości ze środków publicznych, stanowi element kształcenia zawodowego.

 

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH
www.mazowia.eu
ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa
tel.: 022 542 20 00
fax: 022 698 31 44