Na skróty

FAQ

IQNet, ISO

MAZOWIECKA JEDNOSTKA WDRAŻANIA PROGRAMÓW UNIJNYCH

Ścieżka nawigacyjna do tej strony

Zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (zasada dostępności) wraz z elementami idei uniwersalnego projektowania - z uwzględnieniem aspektów EFRR.

Szanowni Państwo,

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych , zwraca się z uprzejmą prośbą o przygotowanie oferty szkolenia z następującego zakresu tematycznego:

Zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (zasada dostępności) wraz z elementami idei uniwersalnego projektowania” - z uwzględnieniem aspektów EFRR.

Proponowany program szkolenia:

  1. Idea uniwersalnego programowania, racjonalne usprawnienia i dostępność architektoniczna.  Zasady i sposoby realizacji oraz prawne i praktyczne aspekty związane z dostępnością architektoniczną.
  2. Uniwersalne projektowanie – dostępność cyfrowa i komunikacyjna. Dostępne powszechnie narzędzia do przygotowania materiałów zgodnych z standardem WCAG 2.0. Organizacja komunikacji z osobami, które wykorzystują niestandardowe metody. Podstawowe regulacje prawne określające dostępność cyfrową i komunikacyjną.
  3. Realizacja dostępnych projektów – wytyczne i praktyka realizacji. Wymagania wynikające z wytycznych. Organizacja działań bezpośrednich i informacyjno-promocyjnych.
  4. Prawo krajowe i europejskie w odniesieniu do osób z niepełnosprawnościami. Środki prawne chroniące przed dyskryminacją.
  5. Ocena projektów pod kątem dostępności. Kształtowanie zapisów konkursowych gwarantujących dostępność projektów. Optymalne modele, ocena wniosków pod kątem dostępności. 
  6. Mechanizm racjonalnych usprawnień.

Co nas interesuje w ramach szkolenia:

  1. przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia przez trenera, który w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert przez okres co najmniej 24 miesięcy świadczył usługi szkoleniowe z zakresu Zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (zasada dostępności), przy czym w tym okresie prowadził osobiście jak trener, co najmniej 2 szkolenia z ww. zakresu tematycznego, w trakcie których omawiana była tematyka elementów idei uniwersalnego projektowania oraz mechanizmu racjonalnych usprawnień; każde szkolenie prowadzone było dla co najmniej 15 osobowej grupy uczestników; każde szkolenie obejmowało co najmniej 6 godzin zegarowych zajęć. Proszę o wypełnienie załączonej tabeli oraz przesłanie CV trenera. Zamawiający zastrzega możliwość spotkania z trenerem przed szkoleniem, w celu omówienia programu szkolenia.
  2. opracowanie i przygotowanie materiału dydaktycznego dla wszystkich uczestników szkolenia + 1 egzemplarz archiwalny dla Zamawiającego
  3. przygotowanie i wręczenie uczestnikom ankiet oceniających szkolenie, przekazanie oryginałów ankiet Zamawiającemu
  4. przygotowanie i wręczenie uczestnikom dyplomów ukończenia szkolenia (rozdanie na szkoleniu + po 1 kopii przekazanej Zamawiającemu)
  5. przygotowanie raportu ze szkolenia dla Zamawiającego
  6. przeprowadzenie szkolenia w sali szkoleniowej (sala w granicach m.st. Warszawy, ale nie dalej niż 10 km od Dworca Centralnego, licząc od Alei Jerozolimskich 54, 00-024 Warszawa  za pomocą portali umożliwiających pomiar odległości, tj. www.mapa.pf.pl, www.targeo.pl, www.zumi.pl lub podobnych) dostosowanej do prowadzenia szkolenia dla zaplanowanej grupy osób:

          a) z wyposażeniem (w tym rzutnik multimedialny, laptop, flipchart, ekran, itp.)   

          b) serwis konferencyjny, kawowy, lunch ( lunch dwudaniowy podany w sali restauracyjnej- poza salą szkoleniową).

 Przy ocenie ofert Zamawiający będzie brał pod uwagę kryteria takie jak:

  1. cena przeprowadzenia szkolenia (wyliczona zgodnie ze wskazaniem Zamawiającego, tj. stawka za 1 osobę x liczba osób)- 50%;
  2. doświadczenie (liczba przeprowadzonych szkoleń z ww. tematyki, wiedza, umiejętności, kwalifikacje osób, które zostaną wyznaczone do realizacji zamówienia) – 50 % .

W szkoleniu planujemy udział około 25 osób

Liczba dni szkolenia:  1 szkolenie dwudniowe

Czas realizacji szkolenia: 1 - 31 października 2016 r.

 Proszę o przesłanie oferty mailem na adres: j.glowczak@mazowia.eu do dnia 6 września 2016 r. do godziny 10.00.

Proszę o określenie w ofercie jednostkowego kosztu udziału w szkoleniu (na 1 uczestnika) oraz łącznego kosztu szkolenia. Ostateczna kwota wynagrodzenia Wykonawcy będzie zależeć od rzeczywistej liczby uczestników szkolenia, przez co należy rozumieć liczbę uczestników przesłanych mailem w formie listy na 3 dni robocze przed planowanym terminem szkolenia.

Cena powinna obejmować wykonanie wszystkich czynności związanych z realizacją przedmiotu umowy, a w szczególności: wynagrodzenia, koszty użytkowania własnego sprzętu oraz inne opłaty nie wymienione, a które mogą wystąpić przy realizacji przedmiotu umowy, zysk, narzuty, ewentualne upusty, podatki oraz pozostałe składniki cenotwórcze.

Uwaga: z tytułu udzielenia odpowiedzi na zadane w niniejszym dokumencie pytania, Wykonawcy nie przysługuje żadne wynagrodzenie. Przesłanie oferty (wraz z załącznikami) nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zamówienia na przeprowadzenie szkolenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybraną ofertę, do negocjacji warunków oferty, a także rezygnacji z zamówienia bez podania przyczyny.

Szkolenie jest finansowane w całości ze środków publicznych, stanowi element kształcenia zawodowego.

Załączniki

wydruk, pdf

Rejestr:

Przeczytaj treść ponownie

Instytucje współfinansujące

"dla rozwoju Mazowsza"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

"człowiek - najlepsza inwestycja"
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.